Sen

15. září 2010 v 16:25 | SP
Jedno slovo vyjadřuje dvojí - snít a usilovat. Sen nás přepadne, bezbraných zmocní se nás ve spánku a zavede do magických peripetií odvrácené tváře světa. Máme-li ,,svúj sen" usilujeme o jeho uskutečnění. Zdá se, že jednou jsme pasivním objektem, podruhé aktivním subjektem.Co radši? Nechat se unášet příběhy skrytých významů, naslouchat křehkým vzkazům svého nitra, rozpoznávat příčiny a nápovědy, nebo uchopit svět do svých rukou a vyždímat z něj uskutečnění své vybájené představy. Problém je, že sny, které se nám zdají, jsou tak nejasné a nejednoznačné. Ty, co chceme uskutečnit, nezdají se na počátku problémem, ale malo kdo vytrvá, málo komu je splnění jeho snu k dobrému.
Střípky svých představ o životě, svých drobných snů a přání, jsem dávno někde poztrácela. Drsné požadavky přežití v tomto nemilosrdném světě zaměřily mou pozornost na racionální, nezbytné a dostupné cíle. Pracuji pro udržení materiálních potřeb své rodiny , udržení uspokojivých vztahů.
Ale ještě mám svůj svět. Svět snění. Čim dál méně sdělitelný. Jednou se v něm docela rozplynu. Jednou vzdám boj o chléb a útočiště, rozloučím se se všemi a už se nevrátím.
sen
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 agrrr agrrr | Web | 15. září 2010 v 18:40 | Reagovat

Já račí sním než doufám :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama