Leden 2011

Sebevražda?

27. ledna 2011 v 0:13 | SP
Rozhodneš-li se zemřít, můžeš to udělat kdykoliv. Nastane bezčasí - vlastně už tu skoro nejsi, jen se rozhodnout, jak. Taková technická otázka. Tvoje volba - jak chci zemřít. Tady nemluvím o akutním zoufalství, kdy nešťastník skočí z okna, probodne se jehlicí na pletení nebo si vpálí kulku do hlavy, skočí pod vlak či napere to autem do mostního pilíře. Mluvím o  ztrátě smyslu žití, únavě z denního potýkání, které nikam nevede a nedává smysl. Nastane čas, kdy svět najednou vidíš z jiného úhlu. Už žádné závazky, povinnosti, neúspěch a zklamání. Vidíš ostatní, jak se snaží a ty se už jen díváš. Taková situace podobná té ve filmu Mrtvý muž. A najednou vidíš trávu jaksi zelenější. na fasádách domů netušené detaily, větve stromů tyčí se proti nádhernému nebi. Svět je tak krásný a život dobrodružný když si nekladeš podmínky, když si jen vychutnáváš, že oči dosud vidí, uši slyší. Jsi absolutně svoboden, k čemukoliv. Hypoteticky můžeš cokoliv, co se nesmí. co člověku zničí zbytek života. Ty už nemáš žádný zbytek, jsi rozhodnut. Ale, proč se připravit o pokračování příběhu? Přece, co bude dál? A tak už nepomýšlím na sebrvraždu. Jen občas hraju tu hru na mrtvého muže.
stom života

Je to normální?

13. ledna 2011 v 18:18 | SP
To, že tu jsme, není tak docela normální. Jelikož to, někteří z nás, dosud nepochopili, připadají jim některé jevy nenormální. Však to, že jsou nenormální jevy, je to nejnormálnější na celé věci .....
Kaspar 3

Začátek konce

11. ledna 2011 v 1:57 | SP
Je noc. Jsem sama. Žiju. Stále ještě. Nejsem opuštěná, osamělá, neschopná, nepotřebná. Problém je v tom, že vlastně nevím, kdo jsem. Stále se to mění. Teď jsem blondýna a absolutní sirotek Už od prvního prosince. Jak se to mohlo stát ? A co bude dál ? Těším se, až konečně skončí rok tygra a příjde králík. O králíkovi mám představy mírumilovné. Představuji si jarní modré nebe a první trávu. Ten králík by měl být bílý a heboučký. Budu si ještě něco představovat, až tu nebudu ? Po tom se mi snad bude i stýskat. Tenhle tygří rok byl tak dravý, že už si ani nepíšu deník. Tak to píšu sem, protože psát na počítači je mnohem snazší a rychlejší. A taky to chci někomu sdělit .... třeba do prázdna, ale, jako by, skoro, říct to nahlas, protože mně to tíží - bytí.