Sociální sítě

27. ledna 2012 v 13:04 | SP
Dříve se pod pojmem ,,sociální síť" rozuměla jakási záchranná síť /převzato od artistů/ určená lidem se sociálními problémy. Pro nezaměstnané, postižené, staré a opuštěné. Tento význam je dnes dokonale překryt označením pro různé druhy internetové komunikace. To znamená, že svět patří těm kdo mají přístup k internetu, jsou dobrovolně neseni proudem toku peněz a zahlceni množstvím, většinou nepodstatných a zavádějících, informací. Jde o to, udržet se nad hladinou a obsedantní aktivitou vytlačit ze svého osobního prostoru veškeré ,,negativní" myšlení, ba jakoukoliv myšlenku na smysl, či nesmyslnost konání a směřování.Hlavně nemít čas slyšet vnitřní varování a narůstající úzkost řešit tak, jak mu , za úplatu, poradí odborníci. Lidé kteří, z jakýchkoliv důvodů, odmítají, nebo nestíhají hlavní proud, spadly do množiny ,,nepřizpůsobivých", tedy nežádoucích, které vlastně nikdo nezná, nestýká se s nimi a nechce o nich nic vědět. Představují jen ,,obtížný problém", který se těch ,,správných" dotýká v tom, že se domnívají, že jsou nuceni přispívat na něj ze svých danní.
Dotknu-li se ,,tepu doby" na jakémkoliv místě našeho ,,společného těla" přepadá mně vnitřní panika. Propadám se oky sociální sítě ve smyslu původním i aktuálně platném, do prázdna nepotvrzeného smyslu života. Cítím, že jsem, že můj život smysl má. Duch doby na mě křičí s vytřeštěnýma očima ,, Jsi neschopná socka, nech si napsat prášky a jestli na ně nemáš táhni zametat park a přestěhuj se do azyláku. nepotřebujeme nikoho, kdo zdržuje, zneklidňuje a neběži s námi.". Zkusím chvíli běžet, ale cítím, jak má duše zůstává pozadu. Neriskuji, počkám na ni. Tak tu stojím, se svou duší a nevím, kudy kam. Mohu se poradit na sociálních sítích.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 EN EN | Web | 27. ledna 2012 v 13:51 | Reagovat

Onen "tep doby" dělají lidé. "Doba" sama o sobě, není nic, nezmůže nic. To si tvoříme sami. Je to o většině. O vědomé volbě, nic co děláme není z nevědomosti.

2 Worrie Worrie | Web | 27. ledna 2012 v 14:34 | Reagovat

Dostal měl ten "tep doby". Píšeš úchvatně! :) Moc se mi to líbí. ... Myslím, že lidé, kteří nejsou na internetu tak často prostě mají méňe stresu. :) Když máte hodně účtů a jste dost u PC. Tak je rychle chcete kontrolovat. A když už nemáte co, tak koukáte na blbosti, který vás v podstatě vůbec neberou. :)

3 krajkářka krajkářka | 28. ledna 2012 v 16:07 | Reagovat

[1]: Dá se říci biblické ,, Bůh jim odpusť, protože nevědí, co činí" Otázka zní : Je Bůh, co je Bůh, má Bůh s námi něco společného? A tím slovem Bůh, myslím to nepoznatelné, abstraktní, věčné, co dává smysl absurditě bytí.

4 krajkářka krajkářka | 28. ledna 2012 v 16:10 | Reagovat

[2]: Obávám se, že mezi lidmi, kteří jsou a těmi, kteří nejsou na internetu, vznikne asi takový rozdíl, jako mezi kočovným a usazeným obyvatelstvem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama