Mám svůj sen ......

14. července 2012 v 20:46 | SP
Chvíli jsem přemýšlela, jestli ještě nějaký nesplněný sen mám, všechna zásadní přání se mi už asi splnila a do budoucna si lze jen přát, aby to mé každodenní, všední štěstí vydrželo až do konce mých dní. Však, jak se nebát v těchto dnech, kdy to, co, jakž takž, fungovalo, ocitá se v krizi a dostihly nás důsledky naší lhostejnosti a pohodlnosti .Budoucnost je nejistá. Svůj sen měl i Martin Luther King, černošský baptistický pastor v Americe. Slovy o svém snu začal svůj projev o vizi demokratické a sociálně spravedlivé společnosti o kterou usiloval. Za svou statečnost zaplatil životem. Jeho sen se však uskutečnil, i když..... nic není dokonalé. Jako bychom se točili stále v kruhu a znovu se ocitali na startovní čáře, když už jsme všechno prohráli. I dnes se dosavadní vzorce lidského chování ocitají v krizi, jež ohrožuje všechny, bez vyjímky. Musím použít větu zprofanovanou Svědky Jehovovými ,, Lidé, probuďte se". Žít ve společnosti, která se nebojí pohlédnout pravdě do očí a je lidsky ohleduplná, to je můj sen.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 witze witze | Web | 14. července 2012 v 20:56 | Reagovat

To je krásný :)). Já jsem optimistka :-). Lidi si uvědomují čím dál tím víc, že za sebe musejí bojovat a bít se! Přestávám o nás jako o národu pochybovat. Plno lidí si to uvědomuje... Co je ovšem propastné je naše mladičká generace s vymytými mozky... tam by mohl být jednou kámen úrazu

2 krajkářka krajkářka | 14. července 2012 v 21:31 | Reagovat

Ranné mládí bylo vždycky těžké. Čím pravidelnější a poklidnější život vedli dospělí, tím i méně problematické bylo mladistvé vyvádění, ktrým si musí projít každý v počátečním zmatku, kdy hledá svou cetu. Dnešní mladí stojí na okraji propasti a zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Tu propast jsme jim nastražili my, ve své touze po individuální svobodě ve které se nemusíme ohlížet na druhého. Ve skutečnosti pak ztrácíme možnost dorozumět se o jakési kolektivně platné pravdě, protože každý střežíme žárlivě tu svoji.Schází nám prostá lidská ohleduplnost, soucit, pozornost k důležitým věcem života, národa ..... protože, zkrátka, nemáme čas. Vyděláváme, v zběsilém tempu, na své živobytí a pak přeci máme ten svůj, individuální život, kde chceme prožívat jen radost a trochu se pobavit .... Že zakopáváme o nešťastníky, kteří nestačili? Ale, to je přeci jejich selhání ....Pokud jsou mladí zlí, zasloužíme si to. Pokud z toho vyrostou, ani si to nezasloužíme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama