Zima

29. ledna 2014 v 19:06 | SP
Zima mi tedy je. Nesnáším zimu. Nejsem ten sportovní typ vyhlížející sníh, aby uplatnil svou funkční slast a společenský šarm. Kdyby byla zima jen za okny, smířila bych se s oteplovacím balením, kdykoliv je třeba vyjít z doupěte. Problém je v tom, že nesnáším zavřené dveře. Ne že bych byla klaustrofobik, ale obývám jen ten prostor, který je mi otevřen. Když jsem v kuchyni, jsem ráda tak trochu i v jídelně a tam kde se pracuje a spí ...totiž, nedá se tomu prostoru říkat ložnice a obývák, ale ani ne úplně pracovna či atelier. Je to všechno dohromady a v tom bydlím . Kdybych zavřela dveře, měla bych takový neúplný pocit. Takže volím zimu před vytopeným prostůrkem se zavřenými dveřmi, neboť na všechno, co obývám, jsou jen jedna kamna. Tedy zima, tlusté penožky, teplá vesta, bezprsté rukavice, horký čaj. Proč nejsem medvědem. A nebo jako broučci - spali, spali, až jedno jaro se neprobudili.Vypadá to snesitelněji, než se trápit celou zimu a na jaře umřít na chřipku. No, přez to k tomu jednou nejspíš dojde.Kdo ví, třeba si tam nahoře odškrtnu jednu položku a půjdu do toho znova. Ale přeci pak budu mít k Nirváně blíž. A nebo nic. Nebo už vůbec nikdy nekonečné nic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 theglambabe theglambabe | Web | 29. ledna 2014 v 19:19 | Reagovat

Už se nemůžu dočkat léta :)

2 Vlaďka Vlaďka | Web | 30. ledna 2014 v 16:18 | Reagovat

Tak to já mám zase tohle ráda. Takové to zachumlání pod dekou nebo u krbových kamen, nikam nemuset, mít čas na své tvoření. Ne, že bych se netěšila na jaro, to má taky své báječné kouzlo.Ale bílá zima je mi taky příjemná. Asi proto, že jsem zimní znamení? Naopak nesnáším letní vedra.

3 krajkářka krajkářka | 19. února 2014 v 23:24 | Reagovat

No jo, bílá zima, kdyby byla. Závěje a zamrzlá řeka. Děti se sáňkama. Sněhuláci.Jako by zmizela všechna stará, dobrá pravidla. Možná opravdu myšlenka má takovou sílu, pozitivní, negativní. A zasloužíme si tento stav, kdy nic už neplatí. Jen tvrdohlavá vůle prosadit se. Svět k nám přestal být laskavý. Musíme znovu začít každý od sebe.Snad se ta příroda přece ještě chvíli neprobudí a budete mít ten svůj čas. Krbová kamna vám závidím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama