Alzheimer

13. října 2015 v 13:54 | SP
Probudíš se a všecno je tak divné..... Kde to jsem? Kde je máma? Kam mě to zavřeli?
Cizí pokoj, z okna nevidíš vaši zahradu s pískovištěm. Čekáš, přesvědčen, že máma si pro tebe přijde. Vždycky přišla, nakonec. Vlastně je fajn, že dnes asi nemusíš do školy. Ve škole jsou ti blbí kluci co pořád otravují a nedá se s tím nic dělat. Táta říká, že je důležité naučit se prát. Se životem. Život, to znamená chodit spustu let do školy a pak do práce.
,,Tati?", ozve se ode dveří. Stojí tam nějaká paní, trochu se podobá mámě.,,Jakpak se dnes máš?"
,,Jak se mám?", zeptáš se sám sebe.,,Trochu mám hlad", odpovíš a rozhlédneš se znovu po pokoji. Mezi příborníkem a knihovnou stojí černé pianino. Posadíš se na otáčivou stoličku a zvědavě ho otevřeš, položíš ruce na klávesy a, prostě, začneš hrát. Jsi tou hudbou, notami, co ti běží hlavou, jsi bez věku, jsi .......


Po dlouhé nemoci umřel Milan Švenda. Skoro doposledka žertoval.......
Vybrat si umírání ...... zdravý dement, nebo dlouhé utrpení při vědomí ? Někdo má štěstí a příjde to naráz, nečekaně. Vybrat si nelze.Švendovi to osud nijak neulehčil.
Jsem ráda, že mi ještě dlouho před tím, než to přišlo, stačil říct, že tenkrát, v Jiráskových sadech, jsem se mu taky líbila. Bylo mi sedmnáct a on byl moc hezký. Vypadal mladší, než ve skutečnosti byl, vždycky. Jeho manželky byly z těch nejkrásnějších.
Ale, ten svět už byl, Milan Švenda už tu není. Jiráskovy sady jsou však na svém místě a pokaždé si vzpomenu ......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alka-fejetony Alka-fejetony | 13. října 2015 v 14:20 | Reagovat

Tomu celkem rozumím. A doufám, že umřu dřív, než budu s Alzheimerem až moc za kámoše.

2 SergiooO SergiooO | E-mail | 16. ledna 2017 v 18:53 | Reagovat

I found this page on 13th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama